دانلود مقاله کارآفرینی تاسیس آتلیه عکاسی

دانلود مقاله کارآفرینی تاسیس آتلیه عکاسی از سری مقالات کارآفرینی با ۳۱ صفحه و فرمت اجرایی word

راه اندازی آتلیه عکاسی موضوع طرح توجیهی است که در اینجا، یعنی سایت دانلود آرتیکل قرار است در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مطالب طرح کسب و کار آتلیه عکاسی از ۴ فصل تشکیل شده است که در اینجا ما فقط عنوان این چهار فصل را برای شما عزیزان می نویسیم. در فصل اول کلیات طرح راه اندازی آتلیه عکاسی بیان شده است. در فصل دوم، روش انجام کار نوشته شده است. در سومین فصل از این مقاله، امور مالی طرح کسب و کار آتلیه عکاسی به طور کامل پرداخته شده است. و در فصل آخر نتیجه گیری و پیشنهادات اشاره شده است.

پیش از مطالعه توضیحات تکمیلی، پیشنهاد می کنیم مقاله هنر عکاسی که به موضوع این مقاله مرتبط می باشد را نیز مطالعه نمایید.

پروژه کارآفرینی تاسیس آتلیه عکاسی

پروژه کارآفرینی تاسیس آتلیه عکاسی

تاسیس آتلیه عکاسی

عکاسی شغلی در حوزه هنر های تجسمی می باشد که این حرفه شامل راه اندازی و بکارگیری دوربین های دیجیتال، همین طور استفاده از نور و رنگ در عکاسی، ترکیب بندی، عکاسی با انواع لنز و تاثیر آن در زیبایی شناسی تصویر، ساخت آلبوم های دیجیتال، استفاده از فیلترها، تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال، ترمیم و بازسازی، عکاسی پاناروما و HDR، چاپ عکس می باشد و با مشاغل تصویربرداری، تدوینگر، ویرایشگری عکس نیز در ارتباط است.

نقش عکاسی

عکاسی، پس از جنگ جهانی دوم به عنوان یک رسانه تازه و قابل استفاده در تبلیغات مطرح شد و چگونگی دیدن را تحت تأثیر قرار داد. در واقع در عکس ها با رتوش کردن و تغییراتی که با دستگاه ایر براش و حتی دستکاری بیش از حد انجام می شد، از بین می رفت. در این دوران، بسیاری از مونتاژ ها در زمینه تبلیغات به کار گرفته شدند و موفقیت های بسیاری به دست آوردند و طراحان بسیاری برای بهره مندی از امکانات رسانه جدید، به یادگیری عکاسی و شیوه های بیان گرافیکی آن پرداختند.

چاپ مجله ماهانه سوئیسی «گرافیس» از دهه ۵۰ میلادی، که از طراحی های هندسی و تکنیک های عکاسی برای تکمیل آثار تصویری خود بهره می برد، در پیشبرد آثار گرافیک تهیه شده با عکس سهم زیادی داشت.

همچنان که وضعیت اقتصادی مردم بهتر می شد، نشریات گوناگون و جدید مُد که با عکس های زیادی همراه بود، همزمان در تعدادی از کشورها به چاپ می رسید. رقابت زیاد سردبیران برای جذب کردن نشریات خود، سبب شد تا فرصت های مناسب برای برخی عکاسان با استعداد در این زمینه فراهم شود. تیراژ بسیار زیاد این نشریات و گسترۀ جهانی عرضه آنها سبب بالا رفتن سطح توقع مخاطبان از نشریاتی شد که تا آن زمان به طور جدی از عکس بهره نمی گرفتند.

یکی دیگر از جریان های هنری در دهه پنجاه میلادی که از عکاسی همواره به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای بیان افکار هنرمندان خود بهره می جست، جنبش پاپ آرت بود. هنرمندان این جنبش، هر کدام به روشی ویژه دنیای مصرفی و فرهنگ جامعه خود را به تصویر می کشیدند. پاپ آرت از یک سو مصرف گرایی را به گونه ای خیال انگیز تصویر می کرد و از سوی دیگر با انتقاد از دنیای مصرفی، چگونگی زندگی مصرفی را از ورای تولید انبوه نمایانگر می ساخت.

دانلود طرح توجیهی راه اندازی آتلیه عکاسی

دانلود طرح توجیهی راه اندازی آتلیه عکاسی

آشنایی با آتلیه عکاسی (عکاسی استودیویی)

عکاسی کارگاهی یا استودیویی، گونه ای از عکسبرداری است که در مکانی به نام استودیو یا آتلیه با وسایل و ابزار پیشرفته عکاسی و نورپردازی انجام می پذیرد. در این نوع عکاسی، تمام مراحل، با نظارت عکاس و با تمهیدات و مقدمات از پیش تهیه شده انجام می گیرد و مانند برخی گونه های دیگر عکاسی همچون عکاسی خبری یا مستند، نیاز به عکس العمل های سریع و یا انجام اعمال فی البداهه نیست.

بدین ترتیب، در عکاسی آتلیه ای می توان با آگاهی از نوع محصول یا موضوع مورد عکسبرداری، اندازه، رنگ و سایر مشخصات ظاهری و کاربردی آن، اقدام به تهیه وسایل و ابزار مورد نیاز و نیز پس زمینه و فضای ارائه مطلوب برای عکسبرداری اقدام نمود. در عکسبرداری استودیویی همه شرایط در کنترل عکاس است.

بی شک ذوق و استعداد هنری و مهارت و تسلط عکاس بر ابزار کار، در این نوع عکاسی، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این گونه عکاسی همه امکانات و تمهیدات، برای تولید و تهیه یک عکس با کیفیت زیاد که بیشتر دارای جنبه های کاربردی است، به کار گرفته می شود.

در عکاسی آتلیه ای تنوع و گوناگونی موضوعات و شیوه های عکسبرداری، از قابلیت بالایی برخوردار است. به طوری که در یک کارگاه، از ساده ترین حجم ها و اشیا می توان جلوه های دیداری پیچیده و شگفت انگیز تهیه کرد.

راه اندازی آتلیه یا استودیو

برای ایجاد یک آتلیه یا استودیو مناسب برای عکاسی، مکانی نسبتاً وسیع و تجهیزاتی پیشرفته و البته گران قیمت مورد نیاز است که عمده ترین آن ها عبارتند از :

  1. دوربین قطع بزرگ کارگاهی و پایه کارگاهی برای نصب دوربین بر روی آن.
  2. وسایل نورپردازی، شامل فلاش های آتلیه ای، چراغ های نورپردازی، انواع بازتاباننده ها، میز نور (میز کار)، وسایل سنجش نور (فلاش متر، نورسنج و …).
  3. وسایل صحنه آرایی، از قبیل انواع پس زمینه های رنگی، پارچه و برخی بافت های متناسب برای ارائه موضوعات، برخی، وسایل تزئینی متناسب با نوع موضوع مورد عکسبرداری.

وسعت و اندازه فضای کارگاه های عکاسی حرفه ای، به اندازه ای است که امکان عکسبرداری از اشیای بزرگی همچون اتومبیل، یخچال، مبلمان و … در آن فراهم است به همین علت برای آسانی حمل و نقل اشیایی که باید از آن ها عکسبرداری نمود، اغلب کارگاه های عکاسی حرفه ای در طبقات همکف ساختمان ها ایجاد می شوند.

طرح کسب و کار آتلیه عکاسی

طرح کسب و کار آتلیه عکاسی

کارگاه هایی را که به عکسبرداری از موضوعات کوچک یا صرفاً عکس چهره اشخاص می پردازند و نیازمند به کارگیری وسایل و تجهیزات گوناگون نیستند را می توان در فضاهایی محدود و با وسعتی کمتر و یا در طبقات بالای ساختمان ها ایجاد نمود. به هر ترتیب، فضایی که برای یک کارگاه یا استودیو عکاسی در نظر گرفته می شود، باید به گونه ای باشد که جابجا کردن منابع نورپردازی و اشیا و موضوعات مورد عکسبرداری در آن به راحتی امکان پذیر باشد و مانع از حرکت عکاس در اطراف موضوع به هنگام کار نشود.

دوربین مناسب برای عکسبرداری در آتلیه

عکسبرداری در آتلیه که کیفیت وضوح و کنترل برخی شرایط نامناسب موضوع مورد عکسبرداری بسیار اهمیت دارد و نیاز به تحرک سریع عکاس در هنگام عکسبرداری نیست، دوربین هایی با کیفیت زیاد در تثبیت تصویر و لنز، بهترین نتیجه ها را به بار می آورند.

برای آسانی کار در آتلیه عکاسی، بهتر است دوربین عکسبرداری بر روی سه پایه های بسیار قوی و یا پایه های چرخ دار موسوم به «صلیبی» قرار گیرند.

گسترش فناوری دیجیتال در زمینه عکاسی سبب شده است تا کارخانه های سازنده دوربین های عکسبرداری، دوربین هایی با توانایی عکسبرداری با کیفیت بسیار زیاد را به صورت دیجیتالی عرضه کنند.

بیشتر دوربین های دیجیتال، امروزه به لنزهای ماکرو و توانایی درشت نمایی اشیای کوچک مجهز شده اند. این امکان، توانایی شما را برای عکسبرداری از موضوع های کوچک یا درشت نمایی بخشی از یک موضوع به سادگی افزایش داده است. امکانات مربوط به تراز سفیدی نیز که در این دوربین های قابل تنظیم است، شما را قادر می سازد تا منابع نوری گوناگون را بدون نیاز به اصلاحات پیچیده دمای رنگ، و کنترل های دیگر که در عکسبرداری با فیلم لازم بود به کار بگیرد.

۳۰۰۰ تومان – خرید Checkout


نوشته دانلود مقاله کارآفرینی تاسیس آتلیه عکاسی اولین بار در دانلود آرتیکل (سایت دانلود مقالات علمی). پدیدار شد.

Powered by WPeMatico